RN73R1JTTD3971D100
Mfr.Part #
RN73R1JTTD3971D100
Description
RES 3.97K OHM 0.5% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
3.97 kOhms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%